.
Dzisiaj jest czw cze 20, 2019 11:33 pm

Otwarte forum wielotematyczne

Poruszaj ważne tematy bez rejestracji i moderacji

Co powinna zawierać dobra strona internetowa?

 
Posty: 55
Rejestracja: wt paź 13, 2015 12:35 pm

Co powinna zawierać dobra strona internetowa?

Post autor: biznespo » wt lis 17, 2015 12:17 pm

Jeszcze w niedalekiej przeszłości, firmy, zwłaszcza w Polsce, stawiały przy tworzeniu stron www na niską cenę, która nijak nie szła w parze z jakością. Strona miała istnieć tylko po to, aby poinformować o kontakcie czy ofercie. Prawie nigdy nie była odświeżana i uzupełniana. Latami wyglądała tak samo – po prostu odstraszająco!
Dzisiejszy konsument zwraca jednak uwagę na wygląd i funkcjonalność strony internetowej http://biznesport.pl/uslugi/projektowanie-serwisow-internetowych-intuicyjne-serwisy-internetowe-strony-www-dotacji-unijnych/. Współcześnie, dobrze zrobiona strona internetowa jest wizytówką całej firmy i wpływa na zdobywanie potencjalnych Klientów. Jakże często słyszy się rozmowę typu „- Słuchaj, dlaczego nie wybrałeś tego a tego biura podróży?” „- A, bo taką słabą stronę mają, że się bałem, wiesz?”.
Najważniejszy na stronie jest jej tytuł, aby każdy wiedział, gdzie się aktualnie znajduje. Internauta jest też przyzwyczajony do pewnego powtarzalnego wzorca i elementów, które powinny się na stronie znajdować. Chodzi np. o pole wyszukiwania, główne menu, logo, krótką historię firmy, a także dane potrzebne do kontaktu (adres, e-mail, numer telefonu).
Użytkownik nie może być skołowany. Musi wiedzieć, czego szuka i czy znajdzie to na danej stronie. W końcu to potencjalny Klient i nie może się denerwować. Grafika strony nie powinna być tandetna lub oklepana, gdyż wypada wtedy po prostu niesmacznie i... wręcz śmiesznie.
Bardzo ważna na stronie jest stopka, gdyż to w niej znajduje się informacja o polityce prywatności.
Irytujące na słabych serwisach jest to, że częstokroć nie wiadomo, które elementy są klikalne, a które nie. To podstawa, zwłaszcza w dzisiejszych czasach i dobie globalizacyjnej.
Użytkownik jest też przyzwyczajony do tego, że logo, motto i nazwa firmy umiejscowione są w lewym górnym rogu - stanowią automatycznie przekierowanie na stronę główną. Menu boczne jest z lewej strony, a górne - na górze.
Warto jest wybrać kilka przypadkowych osób z różnych grup wiekowych, przetestować na nich nowo utworzoną stronę internetową i w miarę uznania, zastosować się do uwag testerów.

Dzięki dobrze i funkcjonalnie utworzonej stronie www, użytkownicy będą bardziej zadowoleni, a co za tym idzie, potencjalni Klienci staną się Klientami stałymi. Łatwiejsze poruszanie się po stronie również przyciągnie użytkowników.

Wróć do „%s” Nauka i technika

Kto jest online